با ثبتیما تا ابد باقی بمان | ارائه دهنده کلیه امور ثبتی شرکت ها
Home » رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها

فهرست مطالب

احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده که رتبه‌ بندی شرکت‌ ها چیست؟ اخذ رتبه ازجمله اقدامات مهمی است که هر شرکت بعد از ثبت شرکت در تهران و شهر های دیگر باید در راستای آن اقدام کند. اخذ رتبه می‌تواند علاوه بر توانایی‌ها، نقاط ضعف شرکت را نیز به روسای آن نشان داده و در تصمیمات بزرگ شرکت برای دست‌یابی به رتبه بهتر تاثیر بگذارد. شاید شما هم می‌‌خواهید درباره انواع، شرایط و مدارک لازم جهت رتبه‌بندی شرکت اطلاعات بیش‌تری کسب کنید. در این مقاله قصد داریم به‌طور کامل به نحوه اخذ رتبه یا همان گرید شرکت بپردازیم.

رتبه بندی شرکت ها چیست

رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها چیست؟

فرآیند اخذ رتبه برای شرکت یا همان رتبه‌بندی، به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن کیفیت و صلاحیت کار شرکت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. رتبه‌ بندی شرکت ها در واقع یک مقیاس اندازه‌گیری برای تشخیص میزان صلاحیت یک شرکت از نظر میزان کیفیت و کمیت است که توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اتخاذ می‌شود.هر شرکت برای عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی نیازمند اخذ رتبه است. گواهی رتبه در اصل مجوزی براساس ضوابط سازمان‌های ذی‌ربط است که به منظور اعلام صلاحیت و رتبه اشخاص حقوقی صادر می‌گردد. بدین‌وسیله شرکت‌ها قادر خواهند بود تا در مناقصات دولتی و پروژه‌های بزرگ شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:ثبت شرکت با مسئولیت محدود با ثبتیما

رتبه بندی ابزار مهمی برای شرکت­ها و سرمایه‌گذاران برای به دست آوردن سرمایه و کسب سود در سرمایه‌گذاری است. مزایای رتبه بندی شرکت ­ها برای سرمایه‌گذاران بسیار زیاد است. وقتی صحبت از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری پولشان می­شود، اهمیت زیادی دارد. یک امتیاز اعتباری خوب نشان می­دهد که یک شرکت چقدر از نظر مالی قوی و امن است.

آژانس‌های رتبه‌بندی مرتباً رتبه‌بندی‌های داده شده به یک ابزار یا شرکت خاص را بررسی می‌کنند و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا در حین سرمایه‌گذاری پولی که به سختی به دست آورده‌اند، تصمیم‌های عاقلانه بگیرند. با توجه به رتبه‌بندی‌های معتبر توسط مقامات رتبه‌بندی، تصمیم‌گیری برای نگه داشتن ابزاری که در آن سرمایه‌گذاری کرده است یا فروش آن برای دارنده ابزار آسان می‌شود. در ادامه در رابطه با رتبه بندی شرکت­ ها و جزئیات آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

انواع رتبه بندی شرکت ها

چند نوع رتبه بندی شرکت داریم؟

انواع رتبه بندی شرکت

رتبه‌ بندی شرکت‌ ها بر اساس نوع فعالیت هر یک متفاوت است. شرکت‌ها از منظر نوع فعالیت برای اخذ رتبه به ۴ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

رتبه بندی شرکت های مشاور

این رتبه‌بندی که از طریق سایت ساجات انجام می‌شود از ۱ تا ۳ متغیر است (بالاترین 1 و پایین‌ترین 3). اگر شرکت شما یک شرکت مشاور است می‌توانید مراحل کامل اخذ رتبه مشاور را در اینجا مشاهده نمایید.

رتبه بندی شرکت های پیمانکاری

رتبه‌بندی پیمانکاران ، به توان مالی شرکت، سابقه کاری و پروژه‌های انجام‌شده توسط شرکت و نیروهای فنی و تخصصی آن بستگی دارد. از ۱ تا ۵ متغیر است (1 بالاترین و 5 پایین‌ترین). اگر تمایل به اخذ رتبه پیمانکاری دارید می‌توانید در مقاله راهنمای کامل اخذ رتبه پیمانکاری تمام جزئیات لازم را مطالعه نمایید.

رتبه بندی شرکت های انفورماتیک

رتبه بندی شرکت ها و موسساتی که زمینه فعالیت آن‌ها انفورماتیک باشد از ۱ تا ۷ متغیر است (1 بالاترین و 7 پایین‌ترین).

رتبه بندی epc (طرح و ساخت)

رتبه epc گواه بر میزان توانایی و تخصص شرکت پیمانکار در بخش‌های مختلف مهندسی، تدارکات، ساختمان و نصب و راه‌اندازی است.

رتبه بند ی شرکت ها چگونه اتجام می شو

چگونه رتبه بندی شرکت ها انجام می شود؟؟

نحوه رتبه بندی شرکت ها

همان‌طور که ‌می‌دانید بعد از انواع ثبت شرکت مثل ثبت شرکت سهامی خاص و … ، مهم‌ترین امری که به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی باید به آن توجه کرد، رتبه‌بندی شرکت است. رتبه‌ بندی شرکت‌‌ ها بنا بر قوانین و دستورالعمل‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری انجام می‌شود. بر این اساس، شرکت‌های پیمانکاری از رتبه ۱ تا ۵ و شرکت‌های مشاور از رتبه ۱ تا ۳ رتبه‌بندی می‌شوند. پس از آن‌که متقاضی درخواست اخذ رتبه برای شرکت دهد، فرایند رتبه بندی شرکت ها ابتدا با بررسی اولیه پرونده توسط کارشناس دفتر نظام فنی و اداری آغاز می‌شود. در صورت تایید، پرونده به رئیس گروه دفتر نظام فنی و اجرایی ارجاع می‌شود. پس از کنترل نهایی پرونده، در صورت تایید مدیر کل دفتر نظام فنی و اجرایی، درخواست متقاضی به ثبت رسیده و پس از اطلاع‌رسانی از طریق سامانه ساجات، گواهینامه صلاحیت صادر می‌شود.

شرایط رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها چه شرایطی دارد؟

شرایط رتبه بندی شرکت

برای رتبه‌بندی شرکت‌ ها در ایران مقررات متعددی وجود دارد. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: مقررات طبقه بندی و صلاحیت رتبه بندی شرکت های پیمانکاری، مقررات صلاحیت و رتبه بندی شرکت­ های مشاور و مقررات صلاحیت و رتبه بندی شرکت­ ها ی فناوری اطلاعات. همچنین قوانین خاصی برای شرکت­های ETCمهندسی، تدارکات و ساخت و ساز و واحدهای تولید انبوه متخصص در صنعت ساختمان وجود دارد.در ادامه به دیگر شرایط ها میپردازیم:

 • جهت اخذ رتبه ابتدا باید یک شرکت داشته باشید و چنان‌چه شرکت خود را هنوز ثبت نکرده‌اید، می‌بایستی یک شرکت را در حوزه کاری خود در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای کامل ثبت شرکت را بخوانید.
 • دو سوم از اعضای هیات مدیره می‌بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی باشند.
 • به‌کارگیری یک مهندس دارای 7 سال سابقه بیمه رد شده از یک شرکت دارای رتبه در هیئت مدیره
 • دو نفر مهندس دارای سابقه بیمه و کار مرتبط به میزان 3 سال (اگر این دو مهندس عضو هیئت مدیره باشند، شرکت می تواند از دو شاخه متفاوت تقاضای رتبه‌بندی شرکت داشته باشد).

شرایط عمومی تعیین صلاحیت و اخذ گرید برای شرکت به شرح ذیل است:

 • نخستین گام جهت اخذ رتبه بندی شرکت ها ، ثبت شرکت است؛ لذا شرکت باید در سازمان ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده باشد.
 • لازم است شرکت، طبق ضوابط و دستورالعمل‌های مورد نیاز، شرایط و امتیازات لازم را برای تعیین صلاحیت در رتبه‌ای که می‌خواهد کسب کند، داشته باشد.
 • عدم سوء پیشینه حرفه‌ای شرکت؛ به آن معنا که شرکت برای انجام کارهای مربوطه محرومیت و یا ممنوعیتی نداشته باشد.
 • عدم اشتغال مدیران شرکت در بخش‌های دولتی
 • سابقه کار مرتبط اعضا هیئت مدیره و مدیر عامل
مدارک مورد نیاز رتبه بندی شرکت ها

چه مدارکی برای رتبه بندی شرکت ها لازم است؟

مدارک لازم برای رتبه بندی شرکت

 • تصویر صفحه اول شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی و تصویر کارت پایان خدمت به‌همراه یک قطعه عکس 4*3 و نمونه امضا
 • تصویر مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • پرینت سوابق بیمه از سامانه سوابق تامین اجتماعی و رمز بیمه (درمورد مدیرعامل و کارکنان، آخرین بیمه باید در شرکت متقاضی باشد
 • در مورد افراد بازنشسته ارائه حکم معتبر بازنشستگی دارای تاریخ برقراری بازنشستگی و قراردادهای کاری دارای شماره و تاریخ به‌همراه ریزپرداخت‌های بانکی انجام‌شده از طرف شرکت به شخص بازنشسته الزامی می‌باشد)
 • گواهی سابقه کار مدیران و کارکنان امتیازآور
  نکته: آخرین بیمه مدیرعامل و کارکنان امتیازآور باید صرفا از شرکت متقاضی باشد
 • تصویر نامه ابلاغ قرارداد
 • تصویر متن موافقت‌نامه و پیمان
 • تصویر الحاقیه‌ها و متمم‌های قرارداد و نامه افزایش یا کاهش مبلغ و مدت (درصورت وجود)
 • تصویر مفاصاحساب بیمه (درمورد قراردادهای منعقده با بخش دولتی ارائه نامه تأییدیه مبلغ قرارداد و تاریخ شروع و پایان پذیرفته
  خواهد گردید)
 • تصویر آخرین صورت وضعیت تجمعی قرارداد • برای کارهایی که کارکرد آن‌ها در بیش از یک رشته انجام گردیده، نامه تایید درصد
  تفکیک رشته‌ها از کارفرما یا مشاور ارائه گردد
فواید رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها چه فوایدی دارد؟

فواید رتبه بندی شرکت ها

رتبه خوب، متوسط ​​یا بد به سرمایه‌گذاران ایده­ای درباره اعتبار شرکت ناشر (سهام یا اوراق قرضه) و عوامل خطر مرتبط با آن می­دهد. هر چه رتبه بالاتر باشد، تمایل فرد برای سرمایه‌گذاری در آن بیشتر خواهد بود.همچنین تمدید رتبه شرکت نیز از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و از مزایای بسیاری برخوردار میباشد. فواید رتبه بندی شرکت­ ها به شرح زیر می­باشد:

بررسی رتبه بندی شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها چه مزایایی دارد؟

مزایای بررسی رتبه

اگر رتبه‌بندی‌ها ثابت یا ارتقا یافته باشند، سرمایه‌گذاران عموماً ابزاری را برای بازدهی خوب در آینده نگه می‌دارند، اما نمودار کاهش رتبه باعث می‌شود که برای جلوگیری از ضرر، آن را بفروشند. آژانس­های رتبه بندی ابزار را بر اساس رتبه بندی سازمان­ ها  رتبه بندی می­کنند.

به عنوان یک تضمین ایمنی عمل می­کند

رتبه­ های اعتباری بالا به عنوان یک گواهی اطمینان برای سرمایه‌گذاران عمل می­کند؛ زیرا احتمال بازدهی بالاتر و حداقل ریسک وجود دارد. از سوی دیگر، سرمایه­های خوب و به موقع را برای ارتقاء کسب و کار و تنوع بخشیدن به شرکت به ارمغان می­آورد.

باعث صرفه‌جویی در زمان و تلاش می­شود

یکی دیگر از مزایا رتبه بندی شرکت ­ها صرفه‌جویی در زمان می­باشد. امتیاز اعتباری سرمایه‌گذار را قادر می­سازد تا در زمان و تلاش خود در تجزیه‌وتحلیل چشم‌انداز رشد وجوه خود صرفه‌جویی کند و در عین حال بهترین رسانه یا ابزار را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کند؛ زیرا می­تواند به رتبه بندی­های انجام شده توسط آژانس­های حرفه­ای بستگی داشته باشد و بر اساس آن تصمیم‌گیری کند.

هویت شرکتی بهتر

رتبه اعتباری خوب به یک شرکت کمک می­کند تا ارزش و تصویر بازار خود را افزایش دهد و اعتماد و حسن نیت را در بین مؤسسات مالی و همچنین سرمایه‌گذاران ایجاد کند. این عامل به یک شرکت کمک می­کند تا وام­های تجاری را با نرخ بهره بهتر و مدت زمان طولانی‌تر برای گسترش و رشد از بانک­های مربوطه و سرمایه‌گذاری­های انجام شده توسط عموم مردم دریافت کند.

ابزار بازاریابی و برندسازی

رتبه بندی شرکت ­ها نه تنها به ایجاد یک تصویر خوب از شرکت در بین سرمایه‌گذاران، بلکه مشتریان، فروشندگان، تأمین‌کنندگان و غیره کمک می­کند. رتبه بالا می­تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی برای ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان، فروشندگان، تأمین‌کنندگان و غیره عمل کند. اگر رتبه خوب باشد، عموم مردم حتی اگر این شرکت­ها را نشناسند، در این شرکت­ها سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

صرفه جویی در هزینه ها

صرفه جویی در هزینه ها با رتبه بندی شرکت ها

صرفه‌جویی در هزینه

شرکتی با رتبه اعتباری عالی یا ابزار رتبه‌بندی بالاتر در تبلیغات صرفه‌جویی می‌کند، زیرا مردم مراقب چنین شرکت‌هایی هستند و هر زمان که فرصتی برای انجام این کار پیدا کنند سرمایه‌گذاری می‌کنند و شرکت مجبور است حداقل هزینه‌های تبلیغات و ارتباطات را انجام دهد. رتبه بندی شرکت­ ها می‌تواند سرمایه‌گذاران را جذب کند و با کمترین تلاش می‌تواند سرمایه‌های خود را جمع‌آوری کند. بنابراین، شرکت رتبه‌بندی‌شده می‌تواند با کنترل هزینه‌های مربوط به پوشش رسانه‌ای، کنفرانس‌ها و دیگر شیرین کاری‌ها و ترفندهای تبلیغاتی، هزینه‌های مسائل عمومی را صرفه‌جویی کرده و به حداقل برساند. رتبه بندی بهترین قیمت‌گذاری و زمان بندی مسائل را تسهیل می­کند.

برای کارگزاران مفید است

رتبه بندی شرکت­ ها ، کارگزاران، واسطه‌های مالی و نمایندگان را در این مزیت قرار می‌دهند تا تلاش‌های کمتری برای متقاعد کردن مشتریان خود برای سرمایه‌گذاری در یک شرکت خاص انجام دهند. همچنین، حسن نیت شرکت را در میان کل برادری تجاری افزایش می­دهد.

سرمایه‌گذاری خارجی

بسیاری از شرکت­ها برای خرید بدهی خود یا ایجاد تنوع به سرمایه‌گذاران خارجی متکی هستند و این سرمایه‌گذاران خارجی به شدت به رتبه­های اعتباری کسب شده توسط شرکت­های متقاضی سرمایه‌گذاری متکی هستند.

 انگیزه رشد

رتبه بندی شرکت­ ها انگیزه‌ای برای رشد شرکت­های دیگر فراهم می‌کند، زیرا مروجین نسبت به تلاش‌های خود اطمینان دارند و تشویق می‌شوند تا عملیات یا پروژه‌های جدید خود را توسعه دهند. با ایجاد تصویر بهتر با وجود رتبه اعتباری بالاتر، شرکت می‌تواند سرمایه‌های عمومی و دستورالعمل‌ها یا بانک‌ها را از خود ارزیابی وضعیت خود که منوط به خود انضباطی و خودسازی است، بسیج کند.

مخاطبان گسترده‌تر برای وام گرفتن

رتبه بندی شرکت­ ها در رده بالا می­تواند با استفاده از رسانه­های مطبوعاتی به طور گسترده برای منابع به سرمایه‌گذاران نزدیک شود. سرمایه‌گذاران در اقشار مختلف جامعه می‌توانند توسط ابزار دارای رتبه بالاتر جذب شوند، زیرا سرمایه‌گذاران میزان اطمینان در مورد پرداخت به موقع سود و اصل یک ابزار بدهی با رتبه بهتر را درک می‌کنند.

اسعلام رتبه بندی شرکت

چگونه استعلام رتبه بندی شرکت ها را می توان گرفت؟

استعلام رتبه بندی شرکت

پس از صدور گواهینامه و اخذ رتبه، جهت استعلام رتبه بندی شرکت ها می‌توانید به سامانه ساجار به نشانی www.sajar.mporg.ir مراجعه کنید.

شما می­توانید با مراجعه به سایت ساجار نسبت به استعلام رتبه بندی شرکت­ ها اقدام نمایید، البته مشاوران ثبتیما نیز در این مورد شما را یاری کنند تا بتوانید هرچه زودتر سایت موردنظر خود را استعلام بگیرید. همچنین می­توانید با کمک مشاوران ثبتیما نسبت به ثبت برند آنلاین و رتبه بندی شرکت خود اقدام نمایید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نحوه استعلام رتبه شرکت

با ورود به سایت ساجار (سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور) به‌راحتی و با داشتن اطلاعات اولیه شرکت، شامل نام کامل شرکت و شناسه ملی آن، می‌توانید اطلاعاتی از جمله نوع گواهینامه، محل صدور، وضعیت اعتباری و تاریخ صدور و انقضای گواهینامه را به‌دست آورید. بدین ترتیب می‌توانید از صحت دارابودن گرید شرکت اطمینان حاصل کنید.

قیمت مدرک تحصیلی برای رتبه بندی شرکت

از آن‌جایی که رتبه‌ بندی شرکت‌ ها اهمیت فراوانی دارد و به شرکت اعتبار می‌دهد، بسیاری از شرکت‌ها در مواردی خواهان مدارک تحصیلی افرادی خارج از شرکت هستند. درنتیجه صاحبان شرکت‌ها برای داشتن مدارک تحصیلی افراد، در جهت رتبه‌‌بندی شرکت اقدام می‌کنند. افراد نیز می‌توانند به شرکت‌ها مدرک خود را اجاره دهند. قیمت اجاره مدارک به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و بازه مشخصی ندارد.

تمدید یا ارتقای رتبه بندی شرکت

مدت زمان اعتبار گواهی رتبه‌ بندی متفاوت است. برای شرکت‌‌های پیمانکاری و شرکت‌های مهندسین مشاور، مدت زمان اعتبار گواهی ۴ سال است و گواهی رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیک به مدت ۲ سال اعتبار دارد.

پس از اتمام مدت اعتبار گواهی رتبه، در صورت تمایل می‌توانید با اقدام برای ارزیابی مجدد، رتبه خود را تمدید کرده یا ارتقا دهید، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که درصورتی‌که شرایط لازم برای تمدید یا ارتقای رتبه فراهم نشود، ممکن است رتبه شما تنزل پیدا کند؛ یعنی اگر شرکتی عملکرد مناسبی نداشته باشد و معیارهای لازم برای اخذ رتبه بالاتر را نداشته باشد حتی ممکن است رتبه پایین‌تری را اخذ نماید. پس می‌توانید قبل از اقدام برای تمدید یا ارتقای رتبه شرکت خود از مشاوره متخصصان حقوقی مجرب و قابل اعتماد ثبتیما بهره‌ بگیرید. مشاوران و کارشناسان ثبتیما با سال‌ها تجربه به شما در دریافت گرید شرکت‌تان کمک می‌کنند.

هزینه اخذ رتبه بندی شرکت ها

هزینه رتبه بندی شرکت ها به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه اخذ رتبه شرکت

هزینه اخذ رتبه شرکت، بنا بر نوع فعالیتی که شرکت دارد متفاوت است. همچنین قیمت رتبه‌ بندی شرکت ها با توجه به نوع مدارک شرکت‌ها نوسان داشته و به ازای رتبه‌های بالاتر، قیمت بالاتری محاسبه خواهد شد. جهت دریافت قیمت می‌توانید با کارشناسان خبره و مشاوران حقوقی ثبتیما در تماس باشید.تعریف هزینه انجام کسب و کار هر هزینه ­ای است که یک کسب و کار در حین انجام کار متحمل می­شود. هزینه انجام رتبه بندی می­تواند هزینه مستقیم مانند مواد اولیه یا هزینه غیر مستقیم مانند امنیت ساختمان باشد. صرف نظر از نوع، چنین هزینه­ هایی باید توسط مدیران، صاحبان مشاغل و هر کسی که در اداره یک شرکت دخیل است به دقت در نظر گرفته شود.بهای تمام شده یا حسابداری بهای تمام شده، سیستمی برای تعیین هزینه تولید یک شرکت است. این نوع حسابداری به هزینه ­های متغیر و ثابتی که در طول فرآیند تولید متحمل شده ­اند توجه می­کند. شرکت­ ها از اطلاعات هزینه یابی برای اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه استفاده می­کنند و اطمینان حاصل می­کنند که هر حوزه تولید از نظر مالی موثر و کارآمد است.مدیریت داخلی یک سازمان فعالیت ­های هزینه یابی را انجام می­دهد و بر خلاف سایر اشکال حسابداری، توسط مشتریان یا مؤسسات خارجی دیده نمی­شود. در نتیجه هیچ استاندارد مشخصی وجود ندارد هزینه رتبه بندی شرکت­ ها چگونه تایین می­شود.

درک هزینه انجام کسب و کار برای اداره صحیح یک کسب و کار ضروری است . این هزینه به عوامل بسیاری از جمله هزینه خدمات و کالاها، رعایت مقررات و نرخ بهره مالیات و وجوه قرض گرفته شده بستگی دارد. هرچه هزینه کلی یک کسب و کار کمتر باشد، در صورت لزوم، فعالیت، پرداخت مالیات و استخدام کارمندان برای آن آسان‌تر خواهد بود.جدای از هزینه‌های رتبه بندی شرکت ­ها و ثبت‌نام، به احتمال زیاد چنین هزینه‌هایی توسط یک کسب‌وکار در هر صورت متحمل و حساب می‌شود، اما صاحبان کسب‌وکار جدید ممکن است بیشتر از فاکتورگیری آن‌ها غافل شوند. صاحبان مشاغل جدید نیز ممکن است بیشتر نگران کاهش هزینه‌های خود باشند. برخی از احتمالات کاهش هزینه شامل اجاره یا استخدام تجهیزات به جای خرید و اجتناب از هزینه‌های غیرضروری با یافتن کاربردهای متعدد برای نیروی کار، سیستم­ های کامپیوتری یا امکانات تولید است.

با ثبتیما تا ابد باقی بمان

سوالات متداول

فرآیند اخذ رتبه برای شرکت یا همان رتبه‌بندی، به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن کیفیت و صلاحیت کار شرکت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. رتبه‌ بندی شرکت ها در واقع یک مقیاس اندازه‌گیری برای تشخیص میزان صلاحیت یک شرکت از نظر میزان کیفیت و کمیت است که توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اتخاذ می‌شود.

هزینه اخذ رتبه شرکت، بنا بر نوع فعالیتی که شرکت دارد متفاوت است. همچنین قیمت رتبه‌ بندی شرکت ها با توجه به نوع مدارک شرکت‌ها نوسان داشته و به ازای رتبه‌های بالاتر، قیمت بالاتری محاسبه خواهد شد. جهت دریافت قیمت می‌توانید با کارشناسان خبره و مشاوران حقوقی ثبتیما با شماره 49947000-021 در تماس باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با ثبتیما تا ابد باقی بمان …

سوالات متداول

فرآیند اخذ رتبه برای شرکت یا همان رتبه‌بندی، به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن کیفیت و صلاحیت کار شرکت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. رتبه‌ بندی شرکت ها در واقع یک مقیاس اندازه‌گیری برای تشخیص میزان صلاحیت یک شرکت از نظر میزان کیفیت و کمیت است که توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اتخاذ می‌شود.

هزینه اخذ رتبه شرکت، بنا بر نوع فعالیتی که شرکت دارد متفاوت است. همچنین قیمت رتبه‌ بندی شرکت ها با توجه به نوع مدارک شرکت‌ها نوسان داشته و به ازای رتبه‌های بالاتر، قیمت بالاتری محاسبه خواهد شد. جهت دریافت قیمت می‌توانید با کارشناسان خبره و مشاوران حقوقی ثبتیما با شماره 49947000-021 در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

12 Comments

 1. کاویانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر . مجموعه ی شما رتبه مشاور هم انجام میده

 2. maryam گفت:

  عالی بود ممنون

 3. سارا شمیرانی گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون

 4. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از توضیحاتتون خسته نباشید

 5. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از توضیحات تکمیلتون خسته نباشید

 6. javad tna گفت:

  tnx for your information

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان ما
درخواست مشاوره
درخواست خود را ثبت کنید و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.